سفید کردن دندان ها
اگرمی­خواهید لبخند زیباتر ، سفیدتر و روشن­تر داشته باشید ، از انواع محصولات سفید کننده دندان می‌توانید استفاده کنید.گزینه­ های اصلی شما سفید کردن دندان ها در محل کار یا در خانه هستند. قبل از اینکه بخواهید هرگونه روش سفید کنندگی دندان را شروع کنید، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید. دندانپزشک شما به شما می‌گوید که چه روش­هایی برای سفید کردن دندان هایتان برای شما مناسب­تر است.

بازسازی تاج­ های دندان
بازسازی تاج دندان راه خوبی برای پوشاندن دندان­ هایی است که تغییر رنگ داده یا بد شکل هستند. بازسازی تاج دندان می­تواند دندان شما را قوی­تر کند و ظاهر آن را بهبود بخشد. همچنین می­توان از تاج­ها برای اتصال پل­ها ، محافظت از یک دندان ضعیفتر در برابر شکستن و یا بازگرداندن دندانی که شکسته است استفاده کرد.

انواع روکش­های دندان
روکش­ها (مانند روکش ونیر کامپوزیت) پوسته­ های نازکی هستند که از موادی به رنگ دندان ساخته شده ­اند و برای پوشش قسمت جلویی دندان طراحی شده­اند. بر خلاف پیوند که لازم است که مقدار کمی از مینای دندان شما برداشته شود تا پوسته قرار بگیرد. بر اساس مدل دهان شما، روکش های دندان مانند دندان­های طبیعی شما به نظر می­رسند.

پیوند زدن دندان
از شکل دندان­هایتان راضی نیستید؟ پیوند می­تواند پاسخ باشد. برای بعضی­ مواقع، پیوند زدن دندان می­تواند به بازگرداندن ظاهر طبیعی دندان­های شما کمک کند. پیوند دادن فرآیندی است که دندانپزشک، مواد را مستقیما به دندان شما می­چسباند یا "پیوند می­زند". مینا و عاج طبیعی دندان شما با مواد پیوندی مانند پرسلین و رزین­ترکیب می­شود تا یک ساختار قوی ایجاد کند که فوق العاده به نظر برسد.

ارتودنسی
با اینکه کارهای ارتودنسی که در هنگام رشد کودک شروع می­شوند ، به تولید نتایج بهینه کمک می­کند، اما به این معنا نیست که بزرگسالان نمیتوانند از ارتودنسی استفاده کنند. به لطف پیشرفت در روش­های درمان ارتودنسی ، بست‌­های (براکت های) فلزی ارتودنسی تنها گزینه پیش روی شما نیستند. آلاینر های قابل جابجایی ، یا "براکت ارتودنسی نامرئی" ، یا براکت شفاف ارتودنسی ، می‌­توانند درمرتب کردن دندان­های کج یا به هم ریخته مورد استفاده قرار گیرند.

ایمپلنت ­ها
ایمپلنت ­های دندانی ، روش محبوب و موثری برای جایگزینی دندان­های خالی می­باشند. این لوازم که با جراحی در فک بالا یا پایین قرار می­گیرند، به عنوان یک لنگر محکم برای جایگزینی دندان­ها عمل می­کنند. ایمپلنت‌­ها که از جنس تیتانیوم و مواد دیگر ساخته شده­اند برای نگهداری ترمیم­‌هایی مانند تاج­ها یا پل­‌هایی که با دندان­های دیگرشما ترکیب شده­اند طراحی می­شوند و یک گزینه بلند مدت برای بازگرداندن زیبایی لبخند شما هستند.

مسواک زدن و استفاده از نخ دندان
شاید بدیهی به نظر آید، اما مسواک زدن و استفاده از نخ دندان مهمترین ابزار برای نگه داشتن دهان سالم هستند. برای جلوگیری از حفره­ها و بهبود سلامت دهان خود، دو بار مسواک بزنید و حداقل یک بار از نخ دندان در روز استفاده کنید.

ویزیت­ های منظم دندانپزشکی
یک کار ساده مثل رفتن به دندانپزشکی دو بار در سال، یکی از ساده­ترین کارهایی است که می­توانید برای بهبود لبخند خود انجام دهید. به غیر از چک کردن حفره­ها و بیماری­های دهانی و پاکسازی معمول، دندانپزشک شما می­تواند گزینه­های دیگری برای روشن­تر کردن لبخندتان نیز ارائه دهد.

https://www.elahiehdentalgroup.com/