Gniazda wideo są popularne na całym świecie - dobra grafika i dźwięk, bogate możliwości zmiany stawek, różnorodne wygrane kombinacje, wiele różnych gier bonusowych, wszystko to przemawia za tym typem maszyny. Ale przemysł nie stoi, firmy próbują rozwijać swoje automaty, oferując graczom nowe możliwości. Jedną z tych innowacji było i-sloty (gdzie mam na myśli "interaktywne"). To kolejny etap w rozwoju gniazd wideo, oferując graczom jeszcze większe możliwości, a nawet więcej zabawy z grą. Nie można powiedzieć, że jest to bardzo zasadny rodzaj gry, ale mam nadzieję, że gracze będą tego chcieli. Szczeliny typu I oferują zwykle wygaszacze ekranu o dużej wygodzie (rysowane na flash), które poprzedzają etapy gry, co dodatkowo dodaje punkty.

Obecnie w kasynie online znajdują się dwa główne typy gniazd i-slotów. W ich sercu znajduje się zwykły slot wideo o standardowych funkcjach - "dzikie", bonusowe, "rozproszone" symbole. W pierwszym typie gniazd i-slot różnica polega na grze bonusowej. W gniazdach wideo gry premiowe to "gra zgadywania" - wybierasz jeden po drugim "kontenery" i zbieraj punkty, aż natrafisz na "przegrywający pojemnik". W grach interaktywnych są to gry, w których wygrane będą zależeć częściowo od Twoich umiejętności. Na przykład w grze "Hole in Won", w której musisz grać w golfa, wyznaczasz kierunek i siłę ciosu i musisz zdobyć piłkę na mniej uderzeń, omijając przeszkody na boisku. Im mniejsze ciosy, tym większy zysk. W innej grze musisz latać w kosmosie i wystrzelić asteroidy, każda asteroida, której nie ma, z powodu twojego niedoli kosztuje Cię pieniądze. Nie powiem, że te gry są skomplikowane, a wielkość wygranych jest ograniczona, ale to jeszcze bardziej interesujące niż zgadywanie pudełek.

Inny typ gniazd i-rozpakowuje całą historię przed graczem. Weźmy na przykład grę "Bank Heist". Pierwsza runda to "Plan", znów zwykły slot wideo, aby go skończyć, musisz zebrać trzy "rozproszone" symbole maszyny, po których będzie gra bonusowa. Istnieją dwie możliwości zakończenia gry premiowej - znajdziesz klucz i wejdź do banku lub alarm zgaśnie i musisz go uruchomić. Druga runda "W banku" lub "Ucieczka" zaczyna się. W każdej z tych rund, gramy jeszcze raz na wideoklip, ale z różnymi symbolami, kolejną tabelą wypłat, z dodatkowymi "cechami" "nadrabiając zaległości". W tym przypadku istnieją dwa rodzaje rozproszonych symboli. Jeśli pojawią się symbole policjanta, to na specjalną skalę policjant podchodzi do ciebie. Jeśli pojawi się symbol bezpieczny (w innym wariancie - Twój samochód), to idź naprzód. Uciekłeś z pościgu? Udało ci się złamać sejf? Znowu prosta gra premiowa i otrzymanie dodatkowych wygranych. Trzecia runda - "Dynamite" oferuje inną wersję slotu wideo. Po osiągnięciu końca gry (z powodzeniem z pieniędzmi lub złapaniu cię), to wszystko zaczyna się od nowa, a otrzymasz kilka bezpłatnych obrotów i http://slotyigra.com/pl/

Kilka słów o moich osobistych uczuciach. Koncepcja gniazd interaktywnych jest mi miła. W jednej grze dostaniesz przyjemne emocje na kilka meczów. Aby grać, staje się bardziej interesujące - poczekasz, niż będziesz zadowolony z kolejnej rundy. Ponadto w praktyce okazało się, że niektóre z gniazd i-ów mają bardzo dobry procent płatności. Osobiście moim preferencją jest wspomniany powyżej "Bank Heist". Grałem w tym bonusy, grałem przez długi czas, a nawet po tym, jak wyniki pozostały w małym plusie. Ogromne pieniądze w tym nie wygrasz, ale wszystko jest dynamiczne, nagrody i rundy bonusowe są dość częste, nie musisz czekać długo, bezczynnie spinując bębny.

Obecnie interaktywne sloty są dostępne tylko w kasynie z oprogramowaniem RIVEL,